Czym są karty przedpłacone?

Czym są karty przedpłacone?

Bonusem finansowym, który wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom, są karty przedpłacone, czyli narzędzia finansowe w postaci kart płatniczych, z których można korzystać po uprzednim zasileniu konta. Karty przedpłacone umożliwiają zarówno dokonywanie transakcji bezgotówkowych, w tym płatności zbliżeniowe, dokonywanie płatności w internecie, a także wypłatę gotówki w bankomatach.

Zalety kart przedpłaconych

Wielu pracodawców zastanawia się, jakich narzędzi użyć, by zmotywować pracowników do działania. Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele, nietrudno jednak zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszą się szeroko rozumiane bonusy finansowe, do których z całą pewnością należy karta przedpłacona.

Ogólnie rzecz ujmując, są produkty finansowe oferowane przez banki, działające na zasadach analogicznych do popularnych kart debetowych czy kredytowych – właściciel karty może za jej pomocą dokonywać transakcji bezgotówkowych, płacąc za codzienne zakupy i usługi zarówno w kraju, jak i za granicą, dokonywać płatności w internecie, a nawet wypłacać gotówkę w bankomacie. Należy tylko pamiętać, by nie przekroczyć znajdującego się na karcie limitu.

W tym momencie warto podkreślić, że karty przedpłacone można zasilać w zależności od potrzeb, każde zasilenie zwiększa stan konta, umożliwiając bezproblemowe korzystanie z tego narzędzia. Co ważniejsze, nie ma konieczności systematycznego czy też okresowego zasilania karty – kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku pracodawców, którzy traktują to narzędzie jako okazjonalną premię, zasilając kartę pracownika w celu przekazania nagrody.

Są także przedsiębiorstwa, dla których rozwiązanie tego typu jest optymalną propozycją motywacyjną, stanowiącą alternatywę dla kart sportowych czy kulturalnych – karta każdego pracownika jest zasilana systematycznie określoną kwotą. Przyznać należy, że w porównaniu z kartą sportową, jest to alternatywa znacznie atrakcyjniejsza i korzystniejsza dla pracownika, który posiada pełną dowolność w zakresie wydatkowania otrzymanych w ramach bonusu pracowniczego środków finansowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.